عمر لوستر LED واقعا چقدر است؟

لوسترهای نوستالژیک خانه ما جای خود را به لوسترهای ال ای دی می دهند. تقریباً هر گوشه لوستر LED شروع به تزئین ویترین فروشگاه ها کرد. لوسترهای ال ای دی مشکل لامپ و همچنین ظاهر مدرن را برطرف می کنند.

LED ها منابع نوری هستند که تا 5، 10 یا حتی 20 سال دوام می آورند. آیا لوسترهای ال ای دی تا این حد ماندگاری دارند؟

لوستر LED اساساً از 3 یا 4 قسمت تشکیل شده است. اولی بدنه لوستر، دومی منبع نور LED، سومی منبع تغذیه ای است که جریان ثابت یا ولتاژ ثابت را برای تغذیه LED ها فراهم می کند.

این منبع تغذیه ولتاژ 220 ولت شبکه را به ولتاژ مناسب برای تامین ال ای دی ها کاهش می دهد و با محدود کردن جریان از آسیب دیدن ال ای دی ها جلوگیری می کند. قسمت چهارم پنل پخش کننده سفید شیری است که در جلوی LED ها قرار گرفته است.

این را می توان در برخی از وسایل روشنایی قرار داد. برخی از آنها از این استفاده نمی کنند. هدف آن توزیع نرم نور است. در برخی از لوسترها به جای نوار های سللیکون ، سنگ های کریستالی قرار می گیرند.

LED ها دارای طول عمر 50000، 60000 ساعت هستند. این اطلاعات صحیح است، اما این عمر تنها در صورتی معتبر است که سازنده شرایط را رعایت کند. به عنوان مثال،

سازنده LED بیان می کند که این محصول 50000 ساعت عمر می کند زمانی که LED ها با جریان رانندگی 500 میلی آمپر تغذیه می شوند و دمای آن زیر 85 درجه سانتیگراد است.

این با یک گزارش آزمایشی به نام LM-80 منتشر شده است. فقط تعداد کمی از تولید کنندگان LED این گزارش را دارند.

اگرچه LED ها منابع نوری بادوام هستند، اما در زمان ورود به سیستم می تواند در زمان کمتری از حد انتظار به پایان برسد. دو عیب رایج در لوسترهای ال ای دی خراب شدن قسمت درایو الکترونیکی و خرابی ال ای دی ها در نتیجه گرم شدن بیش از حد است.

ده ها هزار لوستر LED از چین وارد شده است. فروشندگان تا یک سال تضمین می کنند، اما هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که بعد از یک سال چه اتفاقی می افتد.

هنگام نگاه کردن به ظاهر شیک لوستر LED، باید سعی کنید جزئیات فنی را یاد بگیرید. زیرا وقتی قسمت LED لوستر از کار می افتد، به راحتی تعویض لامپ نیست. در صورت خرابی، ممکن است نیاز به پشتیبانی حرفه ای داشته باشید و با هزینه اندک تعمیر کنبد

مهمترین قسمت لوسترهای ال ای دی مشکل گرمایش است. برای جلوگیری از مشکلات بعدی، بررسی میزان گرمایش لوستر LED در پایان یک ساعت کار مفید خواهد بود.

 

 

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + یازده =