چگونه یک لوستر مدرن عالی را انتخاب کنیم

چگونه یک لوستر مدرن عالی را انتخاب کنیم

انتخاب نور مناسب بخش مورد علاقه من به عنوان یک طراح داخلی است. همچنین این یکی از رایج ترین سوالاتی است که برای من پیش می آید: چگونه یک لوستر مدرن عالی را انتخاب کنم؟ سبک ها و مکان های مختلفی وجود دارد که می توان لوستر را در آن آویزان کرد. منطقی است که همه این گزینه ها می تواند منجر به سردرگمی در مورد بهترین لوستر برای گنجاندن در فضای شما شود.

لوسترها هم خیلی زیبا هستند و از چه طرح هایی ساخته شده اند. آنها می توانند درخشان و مجلل یا تمیز و مدرن باشند. در واقع، این به سبک شما و اتاقی که آن را در آن آویزان خواهید کرد بستگی دارد.

 

به طور کلی، باید برای فضایی که در آن قرار دارد منطقی باشد . به عنوان مثال، یک لوستر کاسه‌ای کوچک که نزدیک سقف آویزان است، در یک سرسرای 2 طبقه نامناسب به نظر می‌رسد.

در اینجا رازهای طراح برتر من برای انتخاب یک لوستر مدرن و ایده هایی برای بهترین استفاده از آنها در اتاق های خود آورده شده است.

modernchandeliers13 750x563 2

ایده های لوستر برای اتاق غذاخوری

لوسترها و اتاق های ناهارخوری همخوانی بسیار خوبی دارند. اتاق نیاز به احساسی صمیمی دارد و نور راهی عالی برای دسترسی به آن احساس است. به دلیل ملاحظات ویژه در انتخاب لوستر اتاق ناهارخوری، این اتاقی است که بیشترین “قوانین” را از نظر اندازه، نوع و نحوه آویزان کردن آن وجود دارد.

     لوستر متوسط ​​اتاق ناهار خوری یک لوستر چهار تا شش نور با قطر 26 تا 30 اینچ است، اگرچه اگر یک لوستر مدرن در اواسط قرن را انتخاب کنید ممکن است نور کم یا زیاد داشته باشید.

     لوستر اتاق ناهارخوری شما باید به اندازه ای پایین باشد که فضایی گرم ایجاد کند، اما مانع هیچکس نشود. شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که چیزها را به درستی اندازه می گیرید تا هیچ کس سر خود را نخورد. نباید پهن تر از میز شما باشد!

    برای محاسبه قطر یا عرض دقیق لوستر مورد نیاز، در اینجا چند دستورالعمل ساده وجود دارد:

     میزهای گرد:  لوستری را انتخاب کنید که یک سوم عرض میز شما باشد. یک میز 60 اینچی یک چراغ 20 اینچی بالای آن می گیرد. شما می توانید با چیزی کمی بزرگتر برای میز بیضی و مستطیلی کنار بیایید.

     میزهای مستطیلی عرض میز ناهارخوری شما را اندازه می گیرند، آن را بر 2 تقسیم می کنند و سپس 5 اینچ اضافه می کنند، یک یا دو اینچ می دهند یا می گیرند. مهم نیست که آن را با 30 تا 34 اینچ پایینی بالای میز آویزان کنید.

همچنین اگر لوستری دارید که دوست دارید، می توانید به عقب کار کنید تا اندازه میز مناسب را پیدا کنید. این پست نکات بیشتری را در مورد نحوه آویزان کردن لوستر به اشتراک می گذارد و نمونه های اندازه گیری اضافی را در اختیار شما قرار می دهد.

modernchandeliers5 750x498 1

لوسترهای آویزان در ورودی ها

در بیشتر موارد، دو ورودی مختلف وجود دارد: دو ارتفاع (AKA grand) یا ورودی با ارتفاع سقف معمولی (به طور کلی حدود هشت فوت ارتفاع). حتی در یک فضای نسبتا کوچک، بسیاری از ایده های مختلف لوستر مدرن وجود دارد.

     برای فضاهایی با سقف های بسیار بلند، نور را هشت فوت بالاتر از زمین آویزان کنید. اگر اتاق بلندتر از 12 فوت است، یک پای دیگر اضافه کنید. همچنین می‌توانید چراغ‌ها را در طول‌های مختلف آویزان کنید تا ارتفاع فضا را پر کنند، در حالی که به اندازه کافی پایین فرود بیایید تا فضای درست در ورودی       احساس صمیمی‌تر کند.

     در ورودی با ارتفاع متوسط ​​سقف، به خاطر داشته باشید که یک چراغ روشنایی باید از چرخش در جلوگیری کند. قرار دادن یک چراغ در مرکز ورودی می تواند زیبا باشد، اما ممکن است بخواهید به جای یک لوستر واقعی، یک آویز ریزه کوچک یا یک وسیله ثابت را انتخاب کنید تا از هر گونه برخوردی             جلوگیری کنید.

به طور کلی، این نسبت را به خاطر بسپارید:

ارتفاع لوستر شما معادل 2.5 اینچ ارتفاع لوستر تا 1 فوت ارتفاع اتاق است. در این صورت، اتاقی که 8 فوت ارتفاع دارد، لوستری با ارتفاع حدود 20 اینچ می خواهد.

    قطر لوستر شما باید نصف محیط اتاق بر حسب اینچ باشد. بنابراین، اگر اندازه اتاق شما 8 فوت در 10 فوت است، آن ها را با هم اضافه می کنید و متوجه می شوید که قطر لوستر شما 18 اینچ است.

لوستر اتاق خواب

مشتریان از من می پرسند که آیا می توانند یک لوستر در اتاق خواب خود بگذارند و پاسخ من این است که “بله، هزار بار، بله!” آویزان کردن لوستر در اتاق خواب حسی زیبا و جذاب به اتاق ایجاد می کند. همچنین بسته به نوع وسیله ای که انتخاب می کنید، می تواند حالتی سرگرم کننده و مدرن به اتاق اضافه کند.

وقتی نوبت به محل آویزان کردن لوسترتان می رسد، چند گزینه دارید. یا آن را در اتاق وسط قرار دهید یا روی تخت قرار دهید. همچنین می‌توانید چراغ‌های آویز را در جایی که چراغ‌های کنار تخت قرار می‌دهید آویزان کنید. یا می توانید چندین گزینه نورپردازی برای ایجاد “مناطق” مختلف در اتاق اضافه کنید. به عنوان مثال: یک قسمت را با آویزهایی که به آرامی برای تخت روشن می شوند و دیگری را با لوستری که حباب های بیشتری دارد و برای پانسمان روشن تر است تزئین کنید.

چند ایده لوستر سنتی و مدرن برای اتاق خواب عبارتند از: برجسته کردن رنگ و بافت، ترکیب سبک های قدیمی و جدید دکوراسیون هزاره بزرگ ، استفاده از دسته های آویز کوچک برای ایجاد یک نقطه کانونی. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، مطمئن شوید که چند گزینه نورپردازی برای ایجاد

تعادل در اتاق خود دارید.

modernchandeliers9

بهترین لوستر در اتاق های کوچک

انتخاب یک شکل مجسمه ای جذاب یک ایده مدرن برای یک لوستر در یک فضای کوچک است. این می تواند راهی عالی برای افزودن مقداری اُمف اضافی به یک دستگاه بدون بالا بردن مقیاس باشد. این در اتاق‌های تنگ‌تر که در آن وسایل بسیار بزرگ غیرعملی است (مانند زیر سقف کم یا در اتاق‌های پودر تنگ‌تر) خوب است.

modernchandeliers21 750x500 1

لوستر برای اتاق های بزرگ

دو سه تا گاهی بهتر از یکی هستند! این امر به ویژه اگر اتاق بزرگی دارید صادق است. به عنوان مثال، یک ردیف آویز را روی جزیره آشپزخانه یا پیشخوان صبحانه آویزان کنید یا به جای یک لوستر بلند از دو لوستر کوچکتر روی میز خود استفاده کنید.

برای داشتن ظاهری مدرن با لوستر، یک ایده این است که از آن برای ایجاد یک نقطه کانونی برای اتاق استفاده کنید. می توانید با آویزان کردن لوستری که اندازه مناسب آن منطقه است، فضای کوچک و صمیمی را در یک اتاق بزرگتر بسازید. به عنوان مثال، با استفاده از یک لوستر، یک آشپزخانه غذاخوری را به یک منطقه پخت و پز و یک منطقه غذاخوری جدا کنید تا یک نقطه کانونی برای منطقه غذاخوری در داخل اتاق بزرگتر ایجاد کنید.

طراحی داخلی نورپردازی

 

منبع

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + نوزده =