طراحی داخلی نورپردازی
طراحی داخلی نورپردازی: چگونه خانه خود را روشن کنیم

طراحی داخلی نورپردازی: چگونه خانه خود را روشن کنیم

نورپردازی لوستر مدرن

طراحی داخلی نور خانه شما مهم است.

شما می تواند ظاهر خانه شما را بسازد یا خراب کند. روشنایی نقش اساسی در ایجاد احساس درست در فضا دارد. با این حال، عوامل زیادی برای طراحی سبک داخلی خانه شما وجود دارد. به عنوان مثال

، ویژگی‌های خانه شما، مانند شومینه یا آثار هنری، می‌توانند از نورهای کانونی استراتژیک بهره ببرند. اما استفاده از یک طرح روشنایی داخلی خانه کارآمد می تواند چالش برانگیز باشد.

به همین دلیل است که ما نکات مفیدی را برای طراحی داخلی روشنایی جمع آوری کرده ایم تا به درخشش خانه شما کمک کند!

1-بایدها و نبایدهای طراحی داخلی نورپردازی

لایه بندی نورپردازی داخلی خانه شما ظاهری گرمتر و دلپذیرتر به دست می آورد. اغلب خانه‌داران یا دکوراتورهایی که از نوع DIY هستند بر نور محیط تمرکز می‌کنند، که منجر به گوشه‌های مرده می‌شود که نور به آن‌ها نمی‌رسد.

علاوه بر این، این گوشه های نادیده گرفته می توانند زیبایی اتاق شما را کاهش دهند. بنابراین، گنجاندن انواع وسایل روشنایی در طراحی داخلی خود، از محیط گرفته تا نورپردازی کاری و تاکیدی، حیاتی است.درست مانند هر عنصر دیگر در طراحی داخلی،

نورپردازی نقش مهمی در دکوراسیون اتاق دارد. تعداد بیشماری از وسایل روشنایی وجود دارد که جسور و زیبا هستند. به عنوان مثال، یک لوستر بزرگ در مرکز اتاق می تواند خانه شما را لوکس کند. شما می توانید از انواع نورپردازی داخلی مدرن، از لامپ های زمینی گرفته تا آویزهای سقفی و

هر آنچه که دوست دارید – برای افزودن حس درام استفاده کنید.

تفاوت خانه مدرن و نئوکلاسیک

2-با شدت نور بازی کنید

یکی دیگر از راه های عالی برای بهبود نورپردازی داخلی خانه، تنظیم شدت نور است. نور سفید خنک به روشن‌تر شدن اتاق کمک می‌کند اما می‌تواند به خواب رفتن را دشوار کند، که برای مطالعه عالی است اما در اتاق خواب وحشتناک است. از سوی دیگر، نور زرد برای ایجاد یک حال و هوای معمولی عالی است. داشتن یک ترکیب خوب از شدت های مختلف نور مطمئناً می تواند فضا را فوراً متحول کند.

 

3-وسایل روشنایی را بد آویزان نکنید

ارتفاع وسایل می تواند باعث ایجاد یا شکستن طراحی نور داخلی خانه شود. آویز خیلی کم بالای میز ناهار خوری باعث می شود مانور دادن در اطراف آن ناخوشایند باشد. از طرف دیگر، قرار دادن آن بیش از حد بالا، می تواند آویز را کمتر از آنچه شما می خواهید برجسته کند. به همین دلیل مهم است که چراغ ها را در ارتفاع مناسب نصب کنید تا ظاهری متعادل و تاثیرگذار ایجاد کنید.

4-فقط بر اساس زیبایی شناسی خرید نکنید

روشنایی نه تنها به زیبایی شناسی مربوط می شود، بلکه یک هدف عملکردی حیاتی را نیز انجام می دهد. از این رو، تصمیم گیری تنها بر اساس زیبایی شناسی هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. به همین دلیل، ضروری است که طراحی نورپردازی داخلی خانه خود را اتاق به اتاق، بر اساس کاربری مورد نظر از هر فضا، برنامه ریزی کنید. علاوه بر این، شما باید مصرف انرژی، وات و شدت نور گزینه های مورد نظر خود را نیز در نظر بگیرید.

5-کورکورانه از روندها پیروی نکنید

انتخاب یک چراغ روشنایی که متناسب با سبک داخلی شما باشد مهم است. نورپردازی داخلی مدرن گزینه‌های زیادی را ارائه می‌دهد که به راحتی می‌توان آن را جابجا کرد. به مواد، پرداخت ها، شدت نور و نوع لامپ توجه کنید و مطمئن شوید که ظاهر خانه شما را تکمیل می کنند.

6-انواع نورپردازی در طراحی داخلی

آشنایی با انواع مختلف نورپردازی در طراحی داخلی و اینکه هر کدام از تنظیمات مناسب‌تر هستند، مفید است. اینها شامل محیط، وظیفه، لهجه و نور طبیعی است.

7-طراحی داخلی نورپردازی محیطی

نور عمومی موجود در یک اتاق، نور محیطی در نظر گرفته می شود. این می‌تواند شامل ترکیبی از نور طبیعی، چراغ‌های LED و نورهای پایین باشد که بیشترین نور را از انواع مختلف روشنایی ارائه می‌کنند. طراحی نورپردازی سقف داخلی متشکل از LED ها روشی محبوب و کارآمد برای توزیع یکنواخت نور در یک اتاق است. علاوه بر این، نور محیط تضمین می کند که کارهای کلی بدون هیچ گونه تداخلی انجام می شود.

وسایل روشنایی

8-طراحی داخلی روشنایی وظیفه

مهمترین نوع نورپردازی در طراحی، نورپردازی وظیفه ای است. این به این دلیل است که این چراغ ها مناطقی را که باید وظایف خاصی را انجام دهند، روشن می کنند. به عنوان مثال، یک چراغ رومیزی برای یک گوشه مطالعه ضروری است. به طور مشابه، نورپردازی زیر کابینت در آشپزخانه کمک می کند تا محل کار روی میز به وضوح قابل مشاهده باشد.

9-نورپردازی تاکیدی در طراحی داخلی

بدون نورپردازی تاکیدی، طراحی نورپردازی داخلی خانه می تواند کمی ملایم باشد. چراغ های برجسته به برجسته کردن ویژگی های کلیدی فضا کمک می کنند. به عنوان مثال، نصب یک دیوارکوب در بالا یا پایین آثار هنری می تواند آنها را حتی خیره کننده تر کند. علاوه بر این، نورهای تاکیدی به ایجاد فضایی به اتاق کمک می کنند.

 

منبع

 

delori.ir

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + پانزده =